UPS záložní zdroje

Záložní zdroje (UPS) se v dnešní době stávájí nepostradatelnou součástí moderní firmy. Veškerá výroba zboží a poskytování služeb, které vyžaduje současná společnost, závisí na perfektní funkci mnoha elektronických systémů jako jsou řídící systémy, počítače, bezpečnostní a kontrolní systémy, komunikační systémy, výpočetní a datová centra a mnoha dalších. Nemocnice, průmysl, obchod, doprava, armáda, telekomunikace, banky, pojišťovny a další důležité organizace jsou více a více závislé na stále náročnějším elektronickém vybavení. A jejich úspěšnost pak v konečném důsledku závisí na nepřetržité přítomnosti kvalitní elektrické sítě za všech okolností. Proto jsou nezbytné nepřerušitelné záložní zdroje elektrického napájení. Veřejná elektrická síť však z různých důvodů nedodává vždy potřebnou, dostatečně kvalitní elektrickou energii. I proto jsou důležité záložní zdroje nepřetržitého napájení, které zajistí, že všechno elektronické vybavení a systémy a taktéž všechna důležitá data v nich uložená jsou trvale chráněna. Posláním naší společnosti, stejně jako našich partnerů - výrobců záložních systémů, je spolehlivé zajištění nepřetržitých dodávek nejkvalitnější elektrické energie všude, kde je potřeba.

Co je UPS?
Záložní zdroje UPS, z anglické zkratky Uninterruptible Power Supply (zdroje nepřetržitého napájení), jsou zařízení jejichž funkcí je zpravidla krátkodobá (minuty až hodiny) dodávka energie v případě nestability vstupního napětí či při úplném výpadku sítě.

Úlohou UPS je chránit data a citlivá zařízení před poškozením vlivem nepředvídaných událostí na síti jako jsou šumy, rázy, napěťové špičky, poklesy napětí nebo úplné výpadky.
Dojde li k výpadku elektrické energie, záložní zdroj dodává spotřebiči energii ze svých akumulátorů.
Vzhledem k ceně elektronických zařízení a přenášených dat jsou UPS nezbytným vybavením všech informačních systémů.
Záložní zdroje však pracují také na místech, kde výpadek elektrické energie může znamenat ohrožení zdraví a života nebo značné materiální ztráty. Takovými oblastmi jsou např. zdravotnictví, doprava, ozbrojené sbory, zabezpečovací technika.

PRINCIP ČINNOSTI
Záložní zdroje nepřetržitého napájení lze rozdělit do skupin podle technologie, kterou využívají.

UPS kategorie VFD
(voltage dependent = napěťově závislé zdroje) - "off-line"
přepínají pomocí relé odběr na záložní měnič napájený z akumulátorů. Dochází zde ke krátkodobému (zhruba 5 ms) výpadku.

UPS kategorie VI
(voltage independent = napěťově nezávislé zdroje) - "line interactive"
přes regulační transformátor vyrovnávají mimořádné anomálie elektrické sítě.

UPS kategorie VFI
(Voltage and Frequency Independent = frekvenčně a napěťově nezávislé zdroje) - "on-line"
napájí spotřebiče prostřednictvím měniče trvale z akumulátorů, které jsou současně dobíjeny ze sítě. UPS provádí stabilizaci a filtraci napětí. V případě výpadku či poklesu napětí dodávají akumulátory energii bez jakéhokoliv přerušení.

Všechny popsané UPS záložní zdroje nabízíme včetně dodávky, montáže a servisu.

DOTAZY A POPTÁVKY
Máte zájem o více informací?
Jméno:
Email:
Telefon:
Dotaz:
 
SPOLUPRACUJEME
ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
KONTAKT
VSV Connect, spol. s r. o.

Tel: +420 493 520 611
  +420 212 240 619

Fax: +420 493 520 613

Email:
Web: www.vsvconnect.cz
O společnosti   Reference   Dodavatelé   Servisní zóna   Záruka   Reklamační řád   Kontakty
2000-2023 | VSV Connect spol. s r.o. | Záložní zdroje - UPS | Kontakt | Mapa stránek
Powered by Xperd - OMEGAplus Chrudim - Rejstřík firem