VSV connect, spol. s r.o., Švestková 1304, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 520 611, e-mail: obchod@vsvconnect.cz
Otevřít menu
VSV connect
domů Domů Naše služby Elektrická požární signalizace – EPS

Elektrická požární signalizace – EPS

Jedním z nejspolehlivějších základních prvků aktivní požární ochrany je elektronická požární signalizace. Požární signalizace zajišťuje včasnou a rychlou detekci, identifikaci a lokalizaci vzniku ohniska požáru, včetně vyhodnocení situace a vyhlášení požárního poplachu. Provádíme instalace EPS v objektech, kde její povinné navržení vyplývá z požárně bezpečnostního řešení stavby (PBŘ). Zajišťujeme napojení EPS na pult centrální ochrany (PCO), a to přímo na pult centrální ochrany hasičského záchranného sboru, nebo na PCO bezpečnostní agentury s nepřetržitou službou.

eps

Ústředna EPS

Elektronická požární signalizace se skládá z ústředny, z potřebného množství různých typů detektorů, hlásičů, ať už samočinných, nebo tlačítkových, požárních majáků, sirén a dalších doplňkových prvků. Základní jednotkou a zároveň mozkem každé EPS je ústředna, která nepřetržitě monitoruje činnost všech instalovaných prvků a vyhodnocuje stav celého systému.


Bezdrátový systém EPS

Tam, kde nelze provést kabeláž navrhneme bezdrátový systém EPS. Výhodou bezdrátového systému je možnost instalace v objektech, ve kterých není možné realizovat kabeláž, to jsou památky, chráněné budovy, kostely, muzea a tam, kde je nutné EPS instalovat dodatečně.

bezdrátový systém EPS

revize EPS

Revize elektronického požárního systému (EPS)

Pro spolehlivý a bezchybný provoz EPS je platnou normou stanoveno provádění pravidelných funkčních zkoušek každých 6 měsíců a každých 12 měsíců musí být provedena periodická revize systému.

Elektrické požární signalizace – EPS navrhujeme, instalujeme a servisujeme od výrobců: Johnson Controls – ZETTLER, Honeywell - ESSER, LITES