VSV connect, spol. s r.o., Švestková 1304, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 520 611, e-mail: obchod@vsvconnect.cz
Otevřít menu
VSV connect
domů Domů Naše služby Kamerové systémy / CCTV

Kamerové systémy / CCTV

Moderní kamerové systémy umožňují přístup odkudkoli. Velkou výhodou je obsluha z jakéhokoli zařízení. Vaše prostory je možné sledovat ve dne, ale i v noci, buď přes počítač nebo z mobilního telefonu nebo tabletu. Bezpečnostní kamerové systémy jsou založené na digitální technologii. Obraz je zpracován přímo v kameře a v digitální formě přenášen k uživateli nebo na záznamové zařízení. Nejčastější naší instalací je venkovní kamerový systém se záznamem na dům a bezpečnostní kamerový systém v prostorech pro podnikání.

IP kamery

IP kamery

Při návrhu kamerových systémů založených na IP technologii je nutno dbát na dostatečnou propustnost počítačové sítě. Pro rozsáhlé systémy se stovkami kamer je nutné mít připravenou počítačovou síť s rychlostí 1GB/s. Bezdrátové připojení využíváme pro připojení kamer, kde je obtížné instalovat kabeláž nebo pro překonání prostoru mezi budovami a podobně.


Vlastnosti IP kamer

IP kamery se rozdělují především podle rozlišení. Dnes je pro IP kamery standard rozlišení alespoň 5 Mpix. Nejlepší bezpečnostní IP kamery mají rozlišení až 12 Mpix, což je podstatně více než jiné technologie bezpečnostních kamer. Tyto IP kamery mají daleko větší rozlišení než staré analogové kamery a jedna IP kamera nahradí několik analogových kamer. Výhodou je snadná instalace v místech, kde je již k dispozici počítačová síť. IP kamerami můžeme doplnit existující analogový kamerový systém a vytvořit tak hybridní systém.

  • maximální rozlišení 12 Mpix
  • vysoká snímkovací frekvence
  • videoanalýza přímo v kameře
  • bezdrátové připojení přes WiFi
  • možnost kombinace s AHD kamerami
  • vysoké rozlišení IP (dobrá viditelnost detailů, velké pokrytí sledované plochy)
ip kamera

analogové kamery

Analogové HD kamery (AHD, HD-TVI, HD-SDI)

Původně měly rozlišení obrazu HD 720p (1280 × 720 px) a Full HD 1080p (1920 × 1080 px), nyní nabízí rozlišení 3Mpx, 4Mpx, 5Mpx i 8Mpx. Převádí digitální signál do jednoho modulovaného analogového signálu. Používá pro přenos koaxiální kabel, po kterém přenáší HD videosignál a dvojcestnou datovou komunikaci RS-485 (případně ovládání OSD menu kamery - COC). Pro přenos videosignálu lze použít také kabel UTP (Cat 5e a Cat 6) s pasivními převodníky videosignálu (videobaluny) do vzdálenosti cca 250m pro rozlišení 2Mpx nebo cca 200m pro rozlišení 8Mpx. Pro větší vzdálenosti s kabelem UTP lze použít aktivní převodníky. Pro přenos na velmi dlouhé vzdálenosti lze použít převodníky TVI signálu pro optický kabel a v single mode přenášet videosignál až na vzdálenost 20km.


Záznamová zařízení a software

Mezi hlavní výhody NVR záznamových zařízení patří především jednoduchost instalace, snadná ovladatelnost, nízké pořizovací a provozní náklady. Na druhou stranu se můžete setkat s omezením v počtu připojených kamer, nižším výkonem a omezenou kapacitou úložného prostoru.

Záznamové servery pro IP kamerové systémy umožňují připravovat různé konfigurace bezpečnostních systémů, servery lze dle předinstalované aplikace softwarově zapojovat za sebou a sčítat na nich počet připojených IP kamer.

Záznamová zařízení

Kamerové systémy navrhujeme, instalujeme a servisujeme od výrobců: AXIS, ATEAS, Milestone, Hikvision, Dahua, Milesight a další