VSV connect, spol. s r.o., Švestková 1304, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 520 611, e-mail: obchod@vsvconnect.cz
Otevřít menu
VSV connect
domů Domů Naše služby Rozhlasové ústředny a ozvučení

Rozhlasové ústředny a ozvučení

Rozhlas je zařízení, které se často používá ve školách k šíření informací pro žáky, studenty, učitele a profesory. Jeho hlavní výhodou je schopnost oslovit a informovat všechny lidi na ozvučeném místě z jednoho místa.

rozhlasové systémy

Školní rozhlasové vybavení se skládá z několika částí. Rozhlasová ústředna je zařízení, která slouží jako zdroj signálu pro reproduktory. Obvykle se jedná o zesilovač s převodním transformátorem, který je dimenzován tak, aby byla zajištěna dostatečná hlasitost na všech místech ozvučovaného prostoru. Dnes vypadá rozhlasová ústředna jako počítač a často je umístěna na stole nebo zabudována do 19" rozvaděče. Reproduktory s výkonem 100 V jsou umístěny na zdech v prostoru, který chceme ozvučit. Existují různé typy reproduktorů (nástěnné, stropní, sloupové) a jejich výkon se volí podle velikosti a lze také použít regulátory využití hlasitosti prostoru pro jednotlivé reproduktory nebo pro různé sekce ozvučení 100 V rozvod je systém vedení, kterým je rozváděn 100 V signál po celém objektu. Rozvody jsou tvořeny dráty a jsou členění na jednotlivé zóny podle typu objektu nebo způsobu použití ozvučení. Zdroj signálu je zařízení, které dodává signál do rozhlasového ústředny (některé ústředny mají zdroj signálu již integrovaný). Nejběžnějšími zdroji signálu pro školní rozhlas jsou mikrofon, CD přehrávač a rádio. V současnosti se rozhlas začíná využívat i pro oznamování jednotlivých vyučovacích hodin a k tomuto účelu se připojuje zdroj signálu školní hodiny.


Ozvučení prostor

Ozvučení prostor provádíme na základě vašich požadavků, navrhneme Vám individuální řešení AV techniky od návrhu projektu po finální realizaci díla. Vybereme vám optimální řešení jak pro vnitřní, tak i pro venkovní prostory. Máme zkušenost jak s domácími instalacemi, tak i v rozlehlých prostorech (školy, nákupní centra, sportovní haly, administrativní budovy, průmyslové areály apod.).

Instalujeme rozvody plošného ozvučení, které je třeba instalovat ve stejné fázi stavby jako běžnou elektroinstalaci. Pro každý prostor a účel je nutné připravit individuální řešení, proto je vždy důležitá osobní konzultace na místě.

Po dodání projektové dokumentace řešeného prostoru vypracujeme návrh ozvučení včetně studie zvukového pokrytí a výběr vhodných reproduktorů či připojení do nadřazených systémů správy budovy nebo připojení do evakuačního rozhlasu (ER), resp. požárního systému budovy (EPS).

Ozvučení prostor

Rozhlasové ústředny a ozvučení navrhujeme, instalujeme a servisujeme od výrobců: DEXON, BOSCH, TOA, BOSE a další